اخبار فولاد
title

عقب نشینی واردات فولاد

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
عقب نشینی واردات فولاد

عضو هیات مدیره انجمن فولاد، عمده دلایل کاهش واردات محصولات فولادی را افزایش تولید و کاهش تقاضا در بازار داخلی عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پارس ساختار از پایگاه اطلاع رسانی پانار، بهادر احرامیان، گفت: در سال گذشته ۱۷۲ هزار تن ورق پوشش‌دار صادر شد که رشد ۱۸۲ درصدی نسبت به سال […]

عضو هیات مدیره انجمن فولاد، عمده دلایل کاهش واردات محصولات فولادی را افزایش تولید و کاهش تقاضا در بازار داخلی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پارس ساختار از پایگاه اطلاع رسانی پانار، بهادر احرامیان، گفت: در سال گذشته ۱۷۲ هزار تن ورق پوشش‌دار صادر شد که رشد ۱۸۲ درصدی نسبت به سال ۹۶ نشان می‌دهد. واردات این محصول نیز در سال گذشته با افت ۳۹ درصدی ۲۵۳ هزار تن ثبت شد.

وی دلایل کاهش این محصول را افزایش تولید و کاهش تقاضا عنوان کرد و گفت: به دلیل ارتقایی که در شرکت فولاد مبارکه اصفهان ایجاد شد، این محصول با افزایش تولید همراه بود. بخش دیگر آن مربوط به کاهش میزان تقاضای این محصول در داخل کشور است.

وی افزود: واردات “محصولات فولادی” طی سال گذشته یک میلیون و ۲۶ هزار تن به ثبت رسید که حاکی از افت ۵۸ درصدی نسبت به سال گذشته است. دلیل آن نیز کاهش تقاضا در مقابل آن، افزایش تولید است.

وی همچنین از کاهش واردات تیرآهن خبر داد و اظهار کرد: طی مدت یاد شده، صادرات تیرآهن به ۲۴۴ هزار تن رسید که حاکی از رشد ۴۵ درصدی نسبت به سال ۹۶ است؛ در حالی که واردات این محصول ۴۰ درصد کاهش یافته و به ۲۴ هزار تن رسید.

احرامیان با بیان اینکه تولید برخی از محصولات فولادی با این میزان کم و مصرف کننده خاص، برای کشور توجیه اقتصادی ندارد، عنوان کرد که واردات آنها همچنان ادامه خواهد داشت.

عضو هیات مدیره انجمن فولاد با رد ادعاهایی مبنی بر تاثیر افزایش نرخ دلار در کاهش واردات محصولات فولادی گفت: محصولات فولادی بسیار متنوع هستند و عمده تولیدات داخل مربوط به محصولات تجاری ( فولادهایی که مصرف عام دارند) می‌شود. فولادی‌های وارداتی محصولات خاصی هستند که شرایط تولید آنها در کشور مهیا نبوده و یا این میزان تولید صرفه اقتصادی ندارد.