اخبار فولاد
title

صادرات بیش از ۲.۱ میلیون تن فولاد در فصل بهار

۱۷ مرداد ۱۳۹۸
صادرات بیش از ۲.۱ میلیون تن فولاد در فصل بهار

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پارس ساختار از ایرنا، میزان صادرات فولاد میانی و محصولات این بخش در سه ماهه امسال به ۲ میلیون و ۱۸۳ هزار تن رسید که از این رقم یک میلیون و ۴۲۵ هزار تن سهم شمش و ۷۵۸ هزار تن محصولات بود که در بخش محصولات نسبت به مدت […]

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پارس ساختار از ایرنا، میزان صادرات فولاد میانی و محصولات این بخش در سه ماهه امسال به ۲ میلیون و ۱۸۳ هزار تن رسید که از این رقم یک میلیون و ۴۲۵ هزار تن سهم شمش و ۷۵۸ هزار تن محصولات بود که در بخش محصولات نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۲۰ درصدی را نشان می دهد.

جداول آماری انجمن تولید کنندگان فولاد ایران گویای آن است که صادرات شمش فولادی (بیلت و بلوم و اسلب) در فصل بهار در مقایسه با سه ماهه نخست ۹۷ کاهش ۲۳ درصدی را ثبت کرد. مجموع صادرات فولاد میانی (خام) در سه ماهه نخست ۹۷ بالغ بر یک میلیون و ۸۵۴ هزار تن بود.

آمارهای مورد بررسی در زمینه مجموع مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی و سایر مقاطع)  نشان دهنده صدور ۵۶۱ هزار تن تولیدات این بخش در سه ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است که ۳۶۶ هزار تن بود و افزایش ۵۳ درصدی صادرات را نشان می دهد.

همچنین مجموع صادرات مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) در سه ماهه نخست امسال بالغ بر ۱۹۷ هزار تن بود که در مقایسه با ۲۶۷ هزار تن عملکرد سه ماهه بهار ۹۷ افت ۲۶ درصدی دارد.

جداول آماری مورد بررسی نشان می دهد که در سه ماهه نخست امسال سهم صادرات میلگرد با رقم ۴۷۹ هزار تن که در مقایسه با ۲۹۱ هزار تن عملکرد سه ماهه ابتدایی ۹۷ رشد ۶۵ درصدی دارد،  در بین اقلام صادراتی از لحاظ وزن بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این از لحاظ رشد صادراتی هم صدور ۳۱ هزار تنی ورق سرد در مدت سه ماهه نخست امسال در مقایسه با هشت هزار تن عملکرد مدت مشابه سال گذشته، افزایش ۲۸۸ درصدی را ثبت کرد که بالاترین میزان رشد صادرات در بین اقلام فولادی در این مدت محسوب می شود.

براساس این بررسی، در سه ماهه امسال میزان صدور شمش (بیلت و بلوم) ۹۰۴ هزار تن بود که در مقایسه با یک میلیون و ۵۱ هزار تن صادرات مدت مشابه سال گذشته، کاهش ۱۴ درصدی دارد، اما نسبت به صادرات اسلب در مدت مورد بررسی ۳۸۳ هزار تن افزایش نشان می دهد، اسلب صادر شده در بهار ۹۸ به رقم ۵۲۱ هزار تن رسید که در مقایسه با عملکرد دوره مشابه در سال ۹۷ که رقم ۸۰۳ هزار تن بود، کاهش ۳۵ درصدی را ثبت کرد.