اخبار فولاد
title

رئیس انجمن فولاد: برخورد سلیقه ای نشود، مشکلی برای صادرات نداریم

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
رئیس انجمن فولاد: برخورد سلیقه ای نشود، مشکلی برای صادرات نداریم

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: امکانات موجود از جمله سنگ آهن، انرژی و نیروی کار ارزان، تولید فولاد را با مزیت همراه کرده، چنانچه در داخل کشور با برخوردهای سلیقه ای و شخصی مانع ایجاد نکنند، مشکلی در صادرات نخواهیم داشت. به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پارس ساختار از ایرنا، «بهرام سبحانی» افزود: […]

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: امکانات موجود از جمله سنگ آهن، انرژی و نیروی کار ارزان، تولید فولاد را با مزیت همراه کرده، چنانچه در داخل کشور با برخوردهای سلیقه ای و شخصی مانع ایجاد نکنند، مشکلی در صادرات نخواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی پارس ساختار از ایرنا، «بهرام سبحانی» افزود: تحریم ها نمی تواند تاثیر زیادی بر صادرات بخش معدن و صنایع معدنی کشورمان داشته باشد و با بهره برداری بهینه منابع موجود، می توان با چینی ها هم در بازار فولاد رقابت کرد.

وی خاطرنشان ساخت: صادرات فولاد و تولیدات معدنی در سال های گذشته با وجود تحریم، انجام گرفت، هر چند فرآیند صادرات پیچیده می شود.

سبحانی یادآور شد: اکنون به استناد آمار وزارت صنعت، ظرفیت تولید فولاد ۳۵ میلیون تن است و تولید امسال هم حداقل ۲۵ میلیون تن فولاد محقق خواهد شد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهار داشت: چنانچه ۱۵ تا ۱۶ میلیون تن از فولاد در داخل مصرف شود، می توان ۱۰ میلیون تن را صادر کرد.

ه گزارش ایرنا، سه ماهه نخست ۲۰۱۹، به ترتیب چین با تولید ۲۳۱میلیون و ۶۹ هزارتن، هند با ۲۷میلیون و۳۳۳هزار تن، ژاپن با ۲۴ میلیون و ۹۷۱ هزار تن، آمریکا با۲۲ میلیون و ۲۲۶ هزار تن و کره جنوبی با ۱۸ میلیون و ۱۰۸ هزارتن، پنج کشور شاخص فولادساز جهان بودند.

پیشتر دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفته بود: امروز فولاد ایران به عنوان ارزان ترین فولادهای تولیدی جهان است و چینی ها قادر به رقابت قیمتی با ایران هستند؛ در صورتی که با مشکلات تحریمی و نقل و انتقال پول روبرو نشویم، سال ۹۸ مزیت صادراتی خوبی در این بخش خواهیم داشت.